Vznik a idea  > Vznik a idea
RIJ17

Vznik a idea

Vznik a idea

ilustrační fotografie

NÁPAD

Je mnoho nápadů, které překonávají zažité hranice, zvyky a konvence. Jednoho letního dne jsem vařil oběd a náhodou jsem v televizi viděl Evropský pohár v synchronizovaném plavání. Průzračná voda, zajímavá sportovní disciplína, úžasné výkony krásných dívek. Myšlenka byla jednoduchá: když mohou ženy hrát fotbal a hokej nebo vzpírat činky a boxovat, proč by muži nemohli trochu rozbouřit hladinu typicky dámského sportu.

Těžko bych cvičil se stuhou, ale synchronizovaně plavat s partou kamarádů? Proč ne!

TÝM

Nejdříve bylo třeba postavit tým. Obcházel jsem známé hospůdky, telefonoval kamarádům, hledal, vysvětloval a přesvědčoval. Nebylo to jednoduché. Někteří říkali, že jsem blázen, někteří se báli nebo se styděli a někteří zbaběle tvrdili, že na to nemají čas.

Nakonec se dal dohromady tým devíti statečných mužů, opravdových amatérů, různého věku, profese, zájmů, ale se stejným cílem: DOKÁZAT TO!

TRÉNINK

S laskavou pomocí Sekce synchronizovaného plavání Českého svazu plaveckých sportů jsme získali možnost trénovat v jednom z pražských bazénů se zkušenou trenérkou - přísnou, ale roztomilou slečnou Kateřinou. Spanilé akvabely sledovaly vpád našich zarostlých těl do jejich vodního království s rozpaky, ale když viděli naši snahu a nadšení, začaly nám fandit a radit, často i mimo oficiální trénink. Nejprve jsme se radovali z umění neutopit se, později z prvních vodních kousků a nakonec i ze synchronizace základních prvků. Začala tvrdá práce.

 

SHOW

Nechtěli jsme bavit jenom sebe, ale i ty, kteří nám fandili. Jakmile jsme nacvičili celou sestavu, začali jsme se připravovat na naše první veřejné vystoupení. Nemohli jsme se rovnat uměleckému projevu akvabel, ale chtěli jsme přinést do bazénu trochu sebeironie a legrace. Úspěch byl veliký. Začala se o nás zajímat televize a spousta novinářů.

Organizátoři velkolepé akce PRAHA - EVROPSKÉ MĚSTO KULTURY 2000 nás požádali o sérii vystoupení na řece Vltavě v centru Prahy. Naše fanynky dokonce založily funclub. To nás podpořilo v úsilí naši sestavu stále vylepšovat. Protože mužské týmy nejsou oficiální disciplínou synchronizovaného plavání, vystupujeme prozatím pouze exhibičně.

 

SEN

Milujeme vodu a plavání z několika důvodů.

Je to vynikající pro naši kondici, užijeme při tom hodně legrace, dáváme lidem radost a možná tak ukazujeme cestu těm, kteří chtějí něco dokázat a nebojí se něčeho opravdu neobvyklého. Už od našich prvních skoků do bazénu k náročné synchronizované plavbě máme velký a neuvěřitelný sen: EXHIBIČNÍ VYSTOUPENÍ NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH! Uděláme všechno pro to, abychom dostali alespoň na chvilku šanci pobavit diváky a ukázat, že Olympijské hry nejsou jenom úžasnou přehlídkou špičkových profesionálních výkonů, ale i velkým svátkem pro všechny, kdo milují sport v jakékoliv podobě. Možná za pár let budeme svědky oficiální olympijské soutěže mužů v synchronizovaném plavání, ale teď věříme, že alespoň tu malou šanci dostaneme a VELKÝ SEN SE STANE SKUTEČNOSTÍ!

 

 2007-10-21-21-13-13.jpg
2007-10-21-21-13-13.jpg

17. října 2007   |   sekce: Vznik a idea

Přidejte si tyto stránky do své RSS čtečky

Krasoplavci

Unikátní pánský tým
synchronizovaného plavání

Krasoplavci
První klub českých krasoplavců
Nad Palatou 48
150 00 Praha 5
Czech Republic
tel: +420 608 666 203
e-mail: plavci@krasoplavci.cz

Veškerý grafický, textový a jiný obsah či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.